Relacja ze spotkania VIP Talks „Transformacja energetyczna zaczyna się od nas”

W czwartek 17 grudnia odbyło się drugie w tym roku akademickim spotkanie w ramach VIP Talks „Transformacja energetyczna zaczyna się od nas„. Wydarzenie poprowadził dr Adam B. Czyżewski, główny ekonomista w PKN ORLEN S.A.

W trakcie spotkania dr Adam Czyżewski opowiadał o deklaracji PKN ORLEN o osiągnięciu neutralności emisyjnej do 2050 roku. „Jesteśmy pierwszym koncernem paliwowym w regionie, który wyznaczył sobie tak ambitny plan. Zrobiliśmy to, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom. Konsumenci chcą zielonej energii i zaprzestania pozyskiwania jej w procesie spalania już teraz. Jednak transformacji energetycznej nie da się zrobić z dnia na dzień. I to nie dlatego, że w sektorze energii pracują ślimaki i żółwie.

Uczestnicy spotkania bardzo pozytywnie ocenili wystąpienie naszego Gościa: „Bardzo ciekawe spotkanie, na którym poruszono sporo tematów dot. transformacji energetycznej w Polsce”, „Merytoryczna, ciekawa rozmowa, temat b. aktualny.

Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć uczestnictwa w dalszych spotkaniach VIP Talks. Informujemy zatem, że kolejne spotkanie już w styczniu!

Serdecznie dziękujemy panu dr Adamowi Czyżewskiemu za tak wartościowe spotkanie!