Relacja z pierwszego spotkania VIP Talks „Własna firma. Od pomysłu do realizacji.”

We wtorek 8 grudnia odbyło się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie w ramach VIP Talks. Wykład „Własna firma. Od pomysłu do realizacji” poprowadził pan Piotr Marciniak, TPnets.com sp z o.o., doktorant w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się interesujących informacji o zakładaniu własnej firmy. Mogli poznać odpowiedzi m.in. na pytania: dlaczego rozważamy podjęcie działalności na własny rachunek i w jakie mamy opcje? Jakie są zalety i ograniczenia działalności jednoosobowej oraz w spółce? Czym różni się firma od przedsiębiorstwa? Z czego składa się przedsiębiorstwo? Czy da się zaprogramować sukces? Jak wyznaczyć cele i zdefiniować / monitorować efekty?

Spotkanie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez jego uczestników. Większość gości uznała, że spotkanie zwiększyło ich wiedzę na temat zakładania własnej firmy. Uczestnicy podsumowali: „Bardzo wartościowe i interesujące treści. Można było pozyskać nową wiedzę na temat zakładania własnej firmy„, „Prowadzący i merytoryka bardzo dobre” oraz „Ciekawie prowadzony wykład„.

Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć uczestnictwa w dalszych spotkaniach VIP Talks. Przypominamy zatem, że kolejne spotkanie odbędzie już 17 grudnia. Szczegóły i formularz rejestracyjny są dostępne tutaj.

Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Marciniakowi za tak wartościowe spotkanie z naszymi studentami!